Choď na obsah Choď na menu
 


amd

 Advanced Micro Devices, Inc. (NYSE: AMD) or AMD is an American multinational semiconductor company based in Sunnyvale, California, that develops computer processors and related technologies for commercial and consumer markets. Its main products include microprocessors, motherboard chipsets, embedded processors and graphics processors for servers, workstations and personal computers, and embedded systems applications.

AMD is the second-largest global supplier of microprocessors based on the x86 architecture and also one of the largest suppliers of graphics processing units. It also owns 8.6% of Spansion, a supplier of non-volatile flash memory.[2] In 2009, AMD ranked 9th among semiconductor manufacturers in terms of revenue.[3]
História spoločnostiAMD sídlo v Sunnyvale, Kalifornia


AMD areálu v Kanade, skôr ATI sídlo


AMD s certifikáciou LEED Lone Star areálu v Austin, Texas
Advanced Micro Devices bola založená 1. mája 1969, skupina bývalých manažérov z Fairchild Semiconductor, vrátane Jerry Sanders III, Ed Turney, John Carey, Sven Simonsen, Jack Gifford a traja členovia z tímu Gifford, Frank Botte, Jim Giles, a Larry Stenger. Spoločnosť začínala ako výrobca čipov logiky, potom vstúpil do čipu RAM podnikania v roku 1975. V rovnakom roku bol zavedený reverzné inžinierstvo klon Intel 8080 mikroprocesora. Počas tohto obdobia, AMD taktiež navrhoval a produkoval sériu trochu rezy procesor prvky (Am2900, Am29116, Am293xx), ktoré boli použité v rôznych minipočítač prevedení.
Počas tejto doby, AMD sa pokúsil objať vnímaný posun k RISC s ich vlastnou AMD 29K procesor, a tiež pokúšali sa spestriť do grafiky a zvukové zariadenia, rovnako ako EPROM pamäť. To malo nejaký úspech v strednej-1980 s AMD7910 a AMD7911 "World Chip" modem FSK, jedno z prvých zariadení, ktoré sa vzťahuje Multistandard ako Bell a CCITT tóny až 1200 baud half-duplex alebo plný duplex 300/300. AMD 29K prežil ako vložený procesor a AMD spinoff Spansion naďalej robiť špičkové flash pamäte. AMD rozhodla prejsť kolesá a sústrediť sa iba na Intel-zlučiteľné mikroprocesory a flash pamäť, umiestni je v priamej konkurencii s Intel pre x86 kompatibilné procesory a pamäte flash sekundárne trhy.
AMD oznámila akvizíciu spoločnosti ATI Technologies dňa 24. júla 2006. AMD platí 4,3 miliardy amerických dolárov v hotovosti a 58 miliónov akcií jej akcií v celkovej hodnote USD 5,4 mld Sk. Táto transakcia dokončená 25. októbra 2006. [4]
To bolo hlásených v decembri 2006, že AMD spolu s jeho hlavným súperom v grafike Nvidia priemysle, dostal predvolanie na ministerstvo spravodlivosti s ohľadom na možné porušenia antitrustových pravidiel v odvetví grafických kariet, vrátane aktu o stanovení cien [5].
V októbri 2008, AMD oznámila plány na vyčlenenie výrobných operácií v podobe miliardy dolárov joint venture s vyspelými technológiami Investment Co, investičná spoločnosť vytvorená vládou Abu Dhabi. Nový podnik sa volá GlobalFoundries Inc. Toto partnerstvo umožní AMD sústrediť sa iba na návrhu čipu [6].
V auguste 2011, AMD oznámilo, že bývalý výkonný Lenovo Rory Prečítajte si bude vstup do spoločnosti ako výkonný riaditeľ [7].
[Editovať] História mikroprocesorovČoskoro AMD procesor 8080 (AMD AM9080ADC / C8080A), 1977


AMD D8086.
Pozri tiež: Zoznam AMD mikroprocesorov
[Editovať] IBM PC a architektúre x86
Hlavné články: Am286, Am386, Am486 a Am5x86
Vo februári 1982, AMD podpísal zmluvu s Intel, sa stávať licencií druhým zdrojom výrobcom procesorov 8086 a 8088. IBM chcel používať Intel 8088 vo svojom PC IBM, ale IBM politika v tej dobe bolo potrebné najmenej dva zdroje pre jeho čipy.AMD neskôr produkoval Am286 za rovnaké usporiadanie, ale Intel zrušil dohodu v roku 1986 a odmietol povedať technické detaily i386 časti. AMD Intel napadla rozhodnutie odstúpiť od zmluvy a vyhral v rozhodcom, ale Intel proti tomuto rozhodnutiu. Dlhé právny spor nasledoval, končiť v roku 1994, kedy Najvyšší súd Kalifornie susedil s AMD. Nasledujúce právne spory sústredili na tom, či AMD malo práva na používanie derivátov mikrokód Intel. Tvárou v tvár neistote, bolo AMD nútená k vývoju čistých miestnosť určená verzia Intel kódu.
V roku 1991, AMD pustil Am386, jeho klon Intel 386 procesora. To trvalo menej ako jeden rok pre firmu predať milión kusov. Neskôr bol používaný Am486 rad veľkých výrobcovia pôvodného zariadenia, vrátane Compaq, a ukázalo sa populárne. Ďalšie Am486 produkt na báze, Am5x86, pokračoval AMD úspech ako nízku cenu alternatívu. Avšak, ako skrátiť výrobné cykly v PC priemysle, spracovanie produktov, reverse engineering spoločnosti Intel sa stala niekedy menej životaschopná stratégia pre AMD.
[Editovať] K5, K6, Athlon, Duron a Sempron
Hlavné články: AMD K5, AMD K6, Athlon, Duron a Sempron
AMD ako prvý in-house x86 procesor K5, ktorý sa začal v roku 1996 [8]. "K" bol odkaz na kryptonit, ktorý z komiksu tradíciu, bola jediná substancia (rádioaktívne kusy z jeho domovskej planéty), ktoré by mohli poškodiť Superman, jasný odkaz na Intel, ktoré dominuje na trhu v tej dobe, ako "Superman" [9]. číslica "5" sa vzťahuje k piatej generácie procesorov, ktoré Intel predstavil ako Pentium, pretože ochranných známok pre USA a patentový úrad rozhodol, že samotný počet nemôže byť ochrannou známkou.
V roku 1996, AMD kúpil NexGen špecificky pre práva k ich Nx sérii x86-kompatibilných procesorov. AMD dal návrh NexGen team vlastné budova, opustil je osamotený, a dal im čas a peniaze prepracovať Nx686. Výsledkom bolo procesora K6, predstavený v roku 1997. Hoci K6 bola založená na Socket 7, varianty, ako je K6-2/450 bol rýchlejší než Pentium II Intel (šiestej generácie procesora).
K7 AMD je siedma generácia x86 procesor, takže jeho debutovať 23. júna 1999 pod značkou Athlon. Na rozdiel od predchádzajúcich procesorov AMD, to nemohlo byť použité na rovnaké základné dosky ako Intelsat "kvôli licenčným otázky týkajúce sa spoločnosti Intel Slot 1 konektora, a namiesto toho používa Slot konektor, odvolával sa na autobusovej procesora Alpha. The Duron bol nižší náklady a obmedzenú verziu Athlon (64 KB namiesto 256 KB L2 cache) na 462-pinový zapadnuté PGA (socket A), alebo spájkované priamo na základnej doske.Sempron bol prepustený ako lacnejšie Athlon XP výmenu Duron do zásuvky a od tej doby PGA sťahoval hore pre všetky nové zásuvky do AM3.
Dňa 09.10.2001 bol Athlon XP vydal, ďalej Athlon XP s 512 KB L2 Cache 10. februára 2003 [10].
[Editovať] Athlon 64, Opteron a Phenom
Hlavné články: Athlon 64, Opteron a Phenom (procesor)
The K8 bola zásadná revízia K7 architektúry, sa najviac pozoruhodným funkciou je pridanie 64-bitové rozšírenie inštrukčnej sady x86 (oficiálne nazýva AMD64), začlenenie on-chip radič pamäte, a vykonávanie extrémne vysoký výkon point-to-bod prepojiť volal HyperTransport, v rámci Direct Connect Architecture. Táto technológia bola pôvodne začala ako Opteron server-orientovaný procesor [11]. Krátko potom to bolo včlenené do výrobku pre stolné počítače, značkové Athlon 64 [12].
AMD vydal prvý Dual Core Opteron, x86 procesor servera, dňa 21. apríla 2005. [13] Prvé desktop založený dvojjadrový procesor rodiny Athlon 64 X2, o mesiac neskôr. [14] Na začiatku mája 2007, AMD bol opustený reťazec "64" v dual-core desktop značky výrobku, stáva Athlon X2, bagatelizovať význam 64-bitové procesory, zatiaľ čo vo svojej najnovšej aktualizácie zúčastňuje niektorých vylepšení mikroarchitektúry a posun cieľového trhu od bežných stolných systémov na hodnotu dual-core desktop systémov. AMD sa tiež začalo prepustenie dvoch-jadrové procesory Sempron na začiatku roka 2008 výhradne v Číne, očíslovaný ako Sempron 2000 série, HyperTransport s nižšiu rýchlosť a menšiu L2 cache, teda firma dokončuje svoj dvoch-jadrové produktové portfólio pre každý segment trhu.
Posledná AMD architektúru mikroprocesora, známy ako K10, sa stal nástupcom mikroarchitektúry K8. Prvé procesory prepustený na tejto architektúre boli predstavené na 10.9.2007 sa skladá z deviatich Quad-Core Opteron tretej generácie procesorov. Toto bolo nasledované procesor Phenom na desktop.K10 procesory prišiel v dual-core, Triple-Core, [15] a štvorjadrové verzia so všetkými jadrami na jednom čipe. Nová platforma kódovým označením "Spider", bol prepustený využívajúci nové procesory Phenom, rovnako ako GPU R770 a 790 GX / FX chipset od čipsetu AMD 700 série. Tento bol postavený na 65nm, a preto s nekonkurenčná Intel, ktorá už postúpila do menšej a energeticky úsporný 45nm uzly.
V januári roku 2009 AMD vydala nové procesory Phenom II linku volať, obnoviť pôvodnú Phenom postavené pomocou 45 nm procesom. Spolu s tým prišla nová platforma kódové označenie "drak", ktorá využila nový procesor Phenom II, ATI R770 GPU od R700 GPU rodiny, rovnako ako GX 790 / FX chipset od AMD 700 chipset série. To prišlo v dual-core, Triple-Core a Quad-Core variantov, pričom všetky používajú rovnaký umrieť s jadrami zakázané pre Triple-Core a dual-core verzia. To rieši problémy, ktoré mal pôvodný Phenom vrátane nízkej frekvencie, menšie L3 cache a Cool'n'Quiet chybu, ktorá sa zníženie výkonu. Toto bolo konkurencieschopné ceny a výkonu sa stredné spoločnosti Intel a vyššiu triedu Core 2 štvorkolky. Procesor tiež zlepšila Phenom je pamäťový radič, čo umožňuje použitie DDR3 v novej natívne socket AM3, pri zachovaní spätnej kompatibility s AM2 +, socket použitý pre Phenom, a umožňuje použitie DDR2 pamätí, ktorá bola použitá s platformou. V roku 2010 bola vydaná nová Phenom II hexa-jadra (6 core) procesor s kódovým označením "Thuban". Jedná sa o celkom nové zomrie na hexa-core "Istanbul", procesorom Opteron. Obsahuje tiež AMD je "turbo core" technológie, ktorá umožňuje procesoru automaticky prepnúť z 6 žil až 3 rýchlejší jadra, kedy je potreba viac čistý rýchlosť. Toto je časť nadšencov platforme AMD s kódovým označením "Leo" s využitím nové Phenom II procesory, novú čipovú sadu AMD 800 z čipsetu rady a ATI "cypriš" GPU z Evergreen (GPU rodiny) GPU radu.
Magny Cours a Lisabon serveru diely budú vydané v roku 2010. [Zo dňa info] Magny Cours časť príde na 8 až 12 jadier a časť Lisabone príde na 4 a 6 hlavné časti. Magny Cours je zameraný na výkon, zatiaľ čo časť Lisabone je zameraná na vysoký výkon na watt. Magny Cours je ICM (Multi Chip Module-) s dvoma hexa-hlavné časti "Istanbul" Opteron. To sa bude používať nový socket G34 na dvoch a štvorjadrové procesory socket, a tak bude na trh ako procesory Opteron radu 61xx. Lisabon používa C32 socket certifikované pre dual socket použitie alebo jednej zásuvky použitie a tak bude na trh ako Opteron 41xx. Obaja bude postavený na 45 nm SOI procesom.
[Editovať] Fusion, Bobcat a buldozér
Hlavné články: AMD Fusion, buldozér (procesor), a Bobcat (procesor)
Po fúzii AMD a ATI, bola iniciatíva kódovým označením Fusion oznámila, že zlúči CPU a GPU na niektorých svojich čipov vstupnej úrovne, vrátane jazdného pruhu minimálne 16 PCI Express link ubytovať externé PCI Express periférie, čím sa eliminuje požiadavku Northbridge čip úplne od základnej dosky. Táto iniciatíva bude vidieť niektoré z pôvodne spracovanie prebieha na CPU (napr. plávajúce čiarkou operácie) sa sťahoval do GPU, čo je lepšie optimalizovaný pre výpočty ako je výpočet plávajúce čiarkou. To je odvolával sa na AMD ako zrýchlené spracovanie jednotky (APU) [16]. AMD sa presunie do modulárnej konštrukcii metodiky s názvom "M-priestor", kde sa dve nové jadier procesora s kódovým označením "buldozér" a "Bobcat" byť prepustený ;. buldozér je plánované na rok 2011 časový rámec, pričom sa očakáva, Bobcat v 4. štvrťroku 2010 [17]
Zatiaľ čo veľmi málo predbežných informácií existuje aj technológia od AMD Analyst Day 2007, obe jadrá majú byť postavené od základov. Buldozér jadro zameral na 10 watt až 100 watt výrobky, s optimalizáciou pre výkon na jeden watt pomerov a HPC aplikácií a obsahuje novo oznámila XOP, FMA4 a CVT16 inštrukcie, [18], zatiaľ čo jadro Bobcat sa zameria na 1 watt až 10 watt výrobky, vzhľadom k tomu, že jadro je zjednodušený x86 jadro pre zníženie príkonu. Obe jadrá budú môcť začleniť plne kompatibilný s DirectX GPU jadro (y) pod Fusion štítok, alebo ako samostatné produkty ako univerzálny CPU.
Llano sa druhý prepustený APU [17], zameraný na bežný trh. [16] To bude zahŕňať CPU a GPU na rovnaký umrieť, rovnako ako Northbridge funkcie, a označujú na nové časovej osi AMD ako použitie "Socket FM1 "s pamäťou DDR3. To sa však nemôže byť založené na novom buldozér jadro a v skutočnosti sa podobné súčasným Phenom II "Deneb" procesor slúži ako high-end procesorov AMD do vydania nového 32 nm časti.
Buldozér je odhalený byť organizované v moduloch, z ktorých každý sa skladá z dvoch jadier integer schopný spracovať celé čísla a jedno plávajúce čiarkou (FPU). Každý modul bude vidieť v OS ako dve jadrá a všetky nové procesory AMD v roku 2011, 32 nm high-end desktopové a serverové časti bude postavená na buldozér mikroarchitektúre, vrátane Zambezi a Orochi pre desktop a Interlagos a vo Valencii na trhu serverov AMD Buldozér / Orochi jadro die veľkosti 315mm ^ 2 [19].
31. augusta 2011, AMD Buldozér vytvoril nový svetový rekord v rýchlosti CPU 8429.4MHz (starý rekord bol 8308.9MHz) [20].
26. septembra 2011, bude nový Opteron centrálnej procesorovej jednotky (CPU), AMD je prvý novej mikroarchitektúre v ôsmich rokoch, je odhalená. Podľa AMD, výkonu tieto nové mikroprocesory "je o 35% vyššie ako súčasné čipy Opteron [21].
[Editovať] Produkty a technológie

[Editovať] grafických produktov
Pozri tiež: Porovnanie jednotiek AMD spracovanie grafiky
Po získaní grafický procesor ATI Technologies výrobcu v roku 2006, AMD reštrukturalizácia niektorých svojich kombinácii produktových radov. Od roku 2010 boli všetky výrobky spoločnosti grafického spracovania boli uvedené na trh pod značkou AMD [22].
Nižšie sú pozoruhodné grafické spracovanie skupín produktov a technológií od AMD:
Radeon je AMD radu spotrebiteľských akcelerátorom 3D prídavné karty. Mobility Radeon je rad energeticky optimalizovanej verzie čipov ATI grafiky pre použitie v notebookoch. Oni predstavili novinky, ako sú modulárne RAM čipy, DVD (MPEG2) zrýchlenie, notebook GPU karty zásuvky a technológie správy napájania. AMD nedávno oznámil, DirectX 11-kompatibilné verzie svojich mobilných procesorov [23].
FirePro je AMD radu profesionálnych grafických procesorov pre pracovné stanice. Na základe rady Radeon, sa mu podarí FireGL sériu pracovných staníc CAD / CAM grafickej karty, a séria FireMV pre pracovné stanice s 2D akcelerácie.
FireStream je stream procesor určený pre využitie stream procesorov / GPGPU (General grafický procesor Units) koncepcie ťažké výpočty s plávajúcou desatinnou čiarkou na cieľové rôzne priemyselné odvetvia, ako je napríklad High Performance Computing (HPC), vedecká a finančné sektory. The AMD FireStream možno použiť aj ako plávajúce desatinnou čiarkou koprocesor pre znižovanie záťaže CPU výpočty, ktorá je súčasťou iniciatívy Torrenz.
Eyefinity - umožňuje až 6 monitorov k pripojeniu na jednu kartu, aby surround obrazovke panoramatický výhľad.
EyeSpeed ​​- vám umožní zažiť skutočnú hry k životu akcie a reakcie. Veci ako fyzikálne efekty, umelá inteligencia (AI), a ďalšie.
[Editovať] AMD čipsetmi
Pozri tiež: Porovnanie AMD čipsetov
Pred vypustením Athlon 64 procesorov v roku 2003, AMD čipsety určené pre procesory trvať K6 a K7 procesory generácie. Nové čipové sady patrí AMD-640, AMD-751 a AMD-761 čipsetmi. Situácia sa zmenila v roku 2003 s vydaním procesorov Athlon 64 a AMD rozhodol sa ďalej navrhnúť vlastné čipové sady pre stolné počítače pri otváraní desktop platformu, ktorá umožní firmám ďalšie navrhovať čipovej sady. Jedná sa o "Open Platform ATI, VIA a SiS vyvíja vlastné chipset pre procesory Athlon 64 a Athlon 64 X2 neskôr a Athlon 64 FX procesory, vrátane platformy Quad FX chipset od spoločnosti NVIDIA.
Iniciatíva išla ešte ďalej s vydaním serverové procesory Opteron AMD, ako sa zastavil design serveru čipových sád v roku 2004 po uvoľnení AMD-8111 čipovou sadou a znovu otvoril serverovú platformu pre firmy vyvíjať čipové sady pre procesory Opteron. K dnešnému dňu, Nvidia a Broadcom je jediným projekčné firmy na serveri čipových sád pre procesory Opteron.
Ako spoločnosť dokončila akvizíciu ATI Technologies v roku 2006, firma získala design ATI čipové sady pre tím, ktorý predtým navrhol Radeon Xpress 200 a Radeon Xpress 3200 chipsety. AMD potom premenoval čipové sady pre procesory AMD pod značkou AMD (napríklad, CrossFire Xpress 3200 chipset AMD 580x premenovaný na čipset CrossFire). Vo februári 2007, AMD oznámil prvý značkou AMD chipset od roku 2004 s vydaním čipsetu AMD 690G (predtým pod kódovým označením RS690 vývoj), zamerané na tradičné výpočtovej IGP.Bolo to ako prvý realizovať HDMI 1.2 port na základných doskách, doprava na viac ako milión kusov. Kým ATI si zameraná na uvoľnenie Intel IGP čipovú sadu, plán bol vyhodený a inventára Radeon Xpress 1250 (s kódovým označením RS600, predávaných pod značkou ATI), bola predaná dvom výrobcom, Abit a ASRock. Hoci AMD uvádza firma stále vyrába čipovej sady Intel, Intel nebol udelil licenciu na 1333 MHz FSB ATI.
15. novembra 2007, AMD ohlásila novú čipovú sadu radu portfólia AMD 7-Series chipsety, kryt z nadšencov viac grafických segmente segment IGP, ktorý by nahradil AMD 480/570/580 čipovej sady a AMD čipsetmi radu 690, označenieAMD ako prvý nadšenci multi-grafickú čipovú sadu. Diskrétne grafické čipové sady sa začala 15. novembra 2007 v rámci platformy s kódovým označením Spider desktop a IGP čipovej sady sa začali neskôr na jar roku 2008 ako súčasť platformy s kódovým označením Kolo od vozidla.
AMD vracia na trh s čipovými sadami serveru AMD čipsetmi radu 800S server.To zahŕňa podporu pre až šesť SATA 6,0 Gbit / s porty, napájanie C6 štátu, ktorý je uvedený v Fusion procesorov a 1,2 s AHCI SATA FIS prepínanie založené na podpore. Jedná sa o čipovú sadu podporuje Phenom procesory Quad FX platformu nadšenec (890FX), IGP (890GX).
[Editovať] AMD Live!
Hlavný článok: AMD Live!
AMD LIVE! Je to platforma marketingové iniciatívy zamerané segmentu spotrebnej elektroniky, sa nedávno [keď?] Oznámil, Active TV iniciatíva pre streamovanie internetového videa z webovej služby videa, ako je YouTube, na AMD Live! PC a pripojenie digitálnych televízorov, spolu s systém pre ekosystém certifikovaných periférií pre ľahké zákazníkom identifikovať periférie pre AMD Live! systémy pre digitálnu domácnosť skúsenosti s názvom "AMD Live! Ready" [24].
[Editovať] AMD Quad FX platformu
Hlavný článok: AMD Quad FX platformu
AMD Quad FX platforma je extrémny nadšenec platforma, umožňuje dva procesory sa pripojiť cez HyperTransport, ktorý je podobný setup na dvojprocesorových (2P) servery, s výnimkou použitia vyrovnávacej pamäte / registrovaných modulov DIMM pamäte a server dosku , aktuálne nastavenie obsahuje dva Athlon 64 FX-70 procesory rady a špeciálne dosky. AMD tlačil platformu pre stúpajúce nároky na to, čo AMD nazýva "megatasking" pre ozajstných nadšencov, [25] schopnosť robiť viac úloh na jednom systéme.Platforma aktualizuje sa zavedením procesorov Phenom FX a budúcej generácie chipset RD790 s kódovým označením "FASN8".
[Editovať] Obchodné platforma
Prvé AMD server / pracovné stanice platformy ATI po získaní je naplánovaný byť prepustený v roku 2009 časovom horizonte. Kódovým označením Fiorano, AMD prvý viacprocesorových serverových platforiem po akvizícii ATI sa skladá zo AMD SR5690 + SP5100 servera čipovej sady s podporou 45 nm, s kódovým označením Shanghai Socket F + procesorov a registrované pamäte DDR2.Budúce aktualizácie patrí platforma Maranello podporou 45 nm, s kódovým označením Istanbul, Socket G34 procesory s DDR3 pamätí. Na jeden procesor platformy s kódovým označením Catalunya platforma sa skladá z kódovým označením Suzuka 45 nm quad-core procesor s AMD SR5580 + SP5100 čipovou sadou a podporou DDR3. [26]
AMD x86 virtualizačné rozšírenie na 64-bitovej architektúry x86 sa volá AMD Virtualization, známy tiež pod skratkou AMD-V, a je niekedy odvolával sa na kódovým menom "Pacifica". AMD procesory používať Socket AM2, Socket S1, a Socket F patrí AMD Virtualization podporu. AMD Virtualization podporuje aj verzia dve (8200, 2200 a 1200 Series) z Opteron procesorov. Tretia generácia (8300 a 2300 série) Opteron procesorov uvidí aktualizácia virtualizačné technológie, konkrétne Rapid Virtualization Indexing (tiež známy vývoj mená vnorených Page Tables), spoločne s Tagged TLB a zariadenia vylúčenie vektor (DEV).
AMD tiež podporuje "AMD I / O Virtualization Technology" (tiež známy ako Iommi) pre I / O virtualizáciu [27]. Iommi špecifikácia AMD bol aktualizovaný na verziu 1.2. [28] Špecifikácie opisuje použitie HyperTransport architektúry .
AMD obchodné iniciatívy patrí:
AMD Trinity, poskytuje podporu pre virtualizáciu, bezpečnosť a správu. Medzi kľúčové funkcie patrí technológia AMD-V, s kódovým označením Presidio Trusted Computing technologické platformy, I / O virtualizáciu a Open Management rozdelenie [29].
AMD Raiden, budúcim klientom podobne ako PC Jack [30] má byť pripojený cez siete na blade server pre centrálnu správu, obmedziť veľkosť klienta form factor s AMD funkcie Trinity.
Torrenz, koprocesor podporu prostredníctvom prepojenia, ako je HyperTransport a PCI Express (aj keď dôraz bol kladený na koprocesor HyperTransport povolené), a to aj otvorenie procesorovými päticami architektúry iných výrobcov, Sun a IBM sú jedny z podporných združenia, sa hovorilo procesory POWER7 budú zásuvky kompatibilný s budúcim Opteron procesorov. Tento krok so súperom Intel reagujú s otvorením FSB zbernice (FSB), architektúru i Geneseo, [31] a projekt spolupráce s IBM pre koprocesor pripojený cez PCI Express.
Rôzne systémy certifikované programy a platformy: AMD Obchodné Stable Image Platform (CSIP), spolu s AMD Server osvedčený program, AMD Pravda Server Solutions, AMD Tepelne testované Barebone platformy AMD a osvedčený program serveru, poskytujúce certifikované systémy pre obchodné spoločnosti AMD.
[Editovať] Desktop platformy
Od roku 2007, AMD, Intel po, začala používať codenames pre desktop platformy, ako je Spider alebo Dragon. Platformy, na rozdiel od prístupu spoločnosti Intel, bude aktualizovať každý rok, čím sa zameriavajú na platforme špecializácie. Táto platforma obsahuje komponenty, AMD procesory, čipové sady, grafické karty ATI a ďalšie funkcie, ale stále otvorená platforma prístup, a vítame komponenty od iných výrobcov, ako sú VIA, SiS a Nvidia, rovnako ako pre bezdrôtovú dodávateľov.
Aktualizácia platforma zahŕňa vykonávanie Iommi I / O virtualizáciu s 45 nm generácie procesorov a čipsetu AMD radu 800 v roku 2009 [32].
[Editovať] Vstavané systémy
Hlavné články: Alchemy (procesor) a Geode (procesor)
Vo februári 2002, AMD Alchemy Semiconductor získal za svoje rady procesorov MIPS Alchemy pre ručné a prenosné trhy Media Player. 13. júna 2006, AMD oficiálne oznámila, že linka mala previesť do Raza Microelectronics, Inc, návrhár procesorov MIPS pre vstavané aplikácie [33].
V auguste 2003, AMD Geode, objednávali tiež podnik, ktorý bol pôvodne Cyrix MediaGX od National Semiconductor rozšíriť existujúcu radu embedded procesorov x86 produktov. Počas druhého štvrťroku 2004, začala nové low-power Geode NX procesory založené na K7 plnokrvné architektúre s rýchlosťami bez ventilátora procesora 667 MHz a 1 GHz a 1,4 GHz procesor s ventilátorom, s TDP 25 W. Táto technológia je použitá v rad vstavaných systémov (stroje Casino slot a zákazník kiosky napríklad), niekoľko UMPC návrhy na ázijské trhy, rovnako ako XO-1 OLPC počítač, lacný prenosný počítač určený na distribúciu pre deti v rozvojových krajinách po celom svete.
Za posledných niekoľko rokov AMD je zavedenie 64-bitové procesory do svojej produktovej rady embedded počnúc procesorom AMD Opteron. Využitie vysokej priepustnosti realizuje prostredníctvom HyperTransport a architektúrou Direct Connect tieto procesory serverovej triedy boli zamerané na špičkové telekomunikačné aplikácie a skladovanie. V roku 2006 AMD pridalo AMD Athlon, AMD Turion Mobile a AMD Sempron svoje vložené produktovej rady. Využitie rovnakého 64-bitové inštrukčnej sady a Direct Connect Architecture, ako AMD Opteron, ale na nižších úrovniach výkonu, boli tieto procesory vhodný pre celý rad tradičných embedded aplikácií. V priebehu roka 2007 a do roku 2008 AMD pokračuje pridať aj jedno-jadrové Mobile AMD Sempron a AMD Athlon procesory dvojjadrové procesory AMD Athlon X2 a AMD Turion procesory Vďaka vstavanému produktové rady a teraz ponúka vstavané 64-bitové riešenie, počnúc od 8 W TDP Mobile AMD Sempron a AMD Athlon procesory pre fan-menej návrhov až po viacprocesorové systémy, využitie multi-core procesory AMD Opteron všetky podporné dlhšia ako štandardná dostupnosti [34].
V apríli 2007, AMD oznámil vydanie M690T integrovanú grafickú čipovú sadu pre vložené konštrukcie. To umožnilo AMD ponúknuť kompletné procesoru a čipovej sady riešení zameraných na embedded aplikácie, ktoré vyžadujú vysoký výkon 3D a video, ako nové digital signage, kiosk a pokladničných aplikáciách. M690T bol nasledovaný M690E špeciálne pre embedded aplikácie, ktoré odstráni TV výstup, ktorý vyžaduje Macrovision licencií pre OEM, a umožnil natívnu podporu pre duálny TMDS výstupy, umožňuje dva nezávislé DVI rozhranie.
[Editovať] Flash technológie
Hlavný článok: Spansion
Kým menej viditeľné pre širokú verejnosť ako CPU podnikania, AMD je celosvetovým lídrom v pamäti flash. V roku 1993, AMD založil 50-50 partnerstvo s Fujitsu tzv FASL a spojiť do novej spoločnosti s názvom FASL LLC v roku 2003.Spoločný podnik Firma išla verejnosť v burzovom symbolom SPSN v decembri 2005, s AMD akcie klesne na 37%.
AMD už sa priamo podieľa na pamäťové zariadenia flash trhu, ktorý teraz ako AMD vstúpil do non-súťažiť, pretože 21. decembra 2005, s Fujitsu a Spansion, podľa ktorých sa dohodli, že priamo alebo nepriamo zapojiť do podniku, ktorý vyrába alebo dodáva samostatná polovodičové zariadenia (vrátane jediného čipu, čip alebo viac zariadení v systéme), ktoré obsahujú iba flash pamätí [35].
[Editovať] mobilnej platformy

Hlavný článok: mobilnej platforme AMD
AMD začala platformy v roku 2003 zamerané na mobilných počítačov, ale s menším počtom reklám a reklamných systémov, veľmi málo bolo známe o platforme. Platforma používa mobilný Athlon 64 alebo Sempron procesory mobilný.
Platforma Puma a Turion Ultra procesory boli zverejnené dňa 4. júna 2008. Na rozdiel od procesorov AMD Phenom desktop času, bolo PUMA Turion Ultra procesory postavené na staršie Athlon 64 X2 (K8) technológie.
10.09.2009 videl vydania platformy Tigris, prvý mobilný platformu AMD používať procesory postavené na architektúre K10, a prvý používať nové AMD Vision značky, počítače laptop triediť do štyroch kategórií na základe výkonu. Dunaj platforma bol prepustený 12. marca 2010, zavádza quad-core procesory a DDR3 podporovať.
Fusion na platforme Sabine bol prepustený v júni 2011, s využitím až štyroch K10.5 jadra na hviezdičky, vyrobené na 15 nm SOI procesom.
[Editovať] Ďalšie iniciatívy
50x15, digitálna inklúzia, s cielenou 50% svetovej populácie, pre pripojenie cez internet prostredníctvom cenovo dostupné počítače do roku 2015.
Zelená sieť, [36] založený AMD spolu s ďalšími zakladateľmi, ako je IBM, Sun a Microsoft, aby usilovať o nižšiu spotrebu energie pre siete. Intel bol pozoruhodne chýbajúce od konzorcia, kedy bola založená, a nakoniec sa pripojil na začiatku roka 2007 [37].
Codenamed SIMFIRE interoperability testovací nástroj pre desktopové a mobilné architektúry pre systém hardware (DASH) otvorenú architektúru.
[Editovať] Software
Rozšírenie pre podobnosť software (XSP), ktorých cieľom je urýchliť programy umožňujúce multi-Threaded a multi-jadrové procesory, oznámil v deň technológii Analyst 2007. Jednou z iniciatív sa diskutuje od augusta 2007 je ľahký profilovanie (LWP), zabezpečenie vnútornej hardware monitor s runtime, sledovať informácie o spustení procesu a pomôcť re-design softvéru, ktoré majú byť optimalizovaná s multi-core, a dokonca aj multi- závitom programov. Ďalším z nich je rozšírenie Streaming SIMD rozšírenia (SSE) inštrukčnú sadu, SSE5.
AMD prispieva k open source projektov, vrátane spolupráce so spoločnosťou Sun Microsystems pre zvýšenie OpenSolaris a Sun XVM na platforme AMD. [38] AMD tiež vlastné Open64 prekladač distribúciu a prispieva svojimi zmenami späť do Spoločenstva [39].
V roku 2008, AMD pustil low-level programovanie špecifikácie pre GPU, a spolupracuje s nadáciou X. Org vyvíjať ovládače pre grafické karty AMD. [40] [41]
AMD má tiež aktívnu úlohu pri rozvoji coreboot a open source projekty zamerané na výmenu vlastný BIOS firmware.
Ostatné AMD open source projekty patrí AMD knižnice výkonu a AMD matematická knižnica.
[Editovať] Výroba a zhotovenie

Hlavný článok: GlobalFoundries
Od tej doby spinoff rastlín výroby AMD na začiatku roka 2009, GlobalFoundries bol zodpovedný za výrobu AMD procesory.
Hlavné GlobalFoundries "mikroprocesorové zariadenie výroba sa nachádza v Drážďanoch v Nemecku. Okrem toho sú vysoko integrované mikroprocesory vyrobené na Tchaj-wane zo strany iných výrobcov pod prísnou licenciou od AMD.V rokoch 2003 a 2005 postavili druhý výrobný závod (300 mm 90 nm SOI proces), v areáli za účelom zvýšenia počtu žetónov, ktoré môžu produkovať, tak stále viac konkurovať Intelu. Nový závod sa volá "Fab 36", ako uznanie 36 rokov AMD prevádzky, a dosiahol plného prevádzky v polovici roku 2007. Fab 36 bola premenovaná na Fab 1 za spinoff výrobnej činnosti AMD je pri tvorbe GlobalFoundries. V júli 2007, AMD oznámil, že dokončil prevod Fab 1 Modul 1 z 90 nm na 65 nm. Oni potom presunula svoju pozornosť na 45 nm konverzie [42].
[Editovať] Organizačné záležitosti

[Editovať] partnerstvo
AMD využíva strategické priemyselné partnerstvo pre ďalšie svoje obchodné záujmy, rovnako ako riešenie Intel dominancie a zdrojov.
Partnerstvo medzi AMD a Alpha procesora Inc vyvinula HyperTransport, point-to-point prepojenie štandard, ktorý bol obrátený k telesnej priemyselných štandardov pre dokončenie. To sa teraz používa v moderných procesorov AMD základné dosky kompatibilné.
AMD tiež tvoril strategické partnerstvo s IBM, AMD, za ktorých získal kremíka na izolátore (SOI), výrobné technológie, a podrobné informácie o 90 nm implementácie, bolo partnerstvo oznámil AMD má byť predĺžený do roku 2011 pre 32 nm a 22 nm výrobnou technológiou súvisiacich [43]. Ďalej je AMD voľne spolupracuje s koncovým užívateľom spoločnosti, ako je HP, Compaq, Asus, Alienware, Acer, Evesham technológie, Dell a niekoľko ďalších uľahčiť procesora distribúciu a predaj.
18. mája 2006, Dell oznámila, že bude vydávať nové servery založené na čipoch AMD Opteron je do konca leta, tak končiť exkluzívne vzťah s Intel.
 
 

 

PortrétPosledné fotografie


Facebook


Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 17448
Mesiac: 190
Deň: 7